2024. november 11., hétfő

Könyvértékelés - Colleen Hoover és Tarryn Fisher: Soha, de soha 1-3.

A mai értékelés középpontjában a szerzőpáros Colleen Hoover és Tarryn Fisher Soha, de soha 1-3. című könyvei állnak. Köszönöm a recenziós példányt a Könyvmolyképző Kiadónak!

Fülszöveg:

SOHA NE ÁLLJ LE! SOHA NE FELEJTS! EMLÉKEZZ!

Charlie Wynwood és Silas Nash legjobb barátok, amióta csak megtanultak járni. Tizennégy éves koruk óta szerelmesek egymásba. Ma reggel óta azonban… vadidegenek. Az első csókjuk, az első veszekedésük, a pillanat, amikor egymásba szerettek… Minden emlékük odalett. Charlie-nak és Silasnek együtt kell működniük, hogy felfedjék az igazságot arról, hogy mi történt velük, és miért. Minél többet tudnak meg arról, hogy milyen pár voltak… annál inkább megkérdőjelezik, miért voltak egyáltalán valaha együtt. A feledés rettenetes, de az emlékezés még rosszabb.

A KIROBBANÓAN SIKERES SOROZAT, EGY KÖTETBEN. TikTok-szenzáció! #BookTok, #OlvassEgyJót!

A könyvről:

Nem ez az első alkalom, hogy a Never, never könyveket olvastam, de az első élmény óta eltelt hat év, így úgy gondoltam, hogy ideje felelevenítenem az emlékeimet a sorozatról és újra elolvasni ezt az igazán különleges trilógiát, amelyet a mai napig mindig nehezen tudtam hová helyezni Colleen Hoover munkásságában. Emlékszem, régen hatalmas izgatottsággal kezdtem neki a könyvnek, de ahogy haladt előre a trilógia, egyre inkább elment egy másik irányba, mint ahová én szerettem volna, hogy tartson, emiatt csalódást éreztem, amely talán be is árnyékolta a valódi cselekményt és az arra való reakciómat.  Így kíváncsi voltam, hogy milyen érzés lenne újraolvasni úgy, hogy már tudom, hová tart az egész, és közben megfigyelhettem az erre utaló jeleket.

A hangulat most is zseniális, imádom ezt a típusú mozaikszerű történetfelépítést, amikor apró részleteken keresztül rajzolódik ki a kép. Az elején még semmit sem tudunk, de ahogy halad előre a cselekmény, az apró részletek kezdenek formát ölteni és kezd kirajzolódni a történet egésze, majd persze jönnek az újabb kérdőjelek. Ez a trilógia egy másodpercig sem hagyott unatkozni, nagyon gyorsan lehet haladni vele, és hajtja is az olvasót a kíváncsiság. Ami különösen sokat hozzátett az élvezeti értékhez, az a váltott szemszög, ezt a történetet el sem tudom képzelni máshogy.

Miután elolvastam a könyvet, megnéztem, hogy anno mit írtam a sorozatról, és néhány közös pont most is megfigyelhető a véleményeimben: a harmadik rész egyszerűen túl gyors az első kettőhöz képest, ott kicsit jobban ki lehetett volna fejteni a történetszálakat, például a családi viszonyokat. Ahogy régen is írtam, az első két rész rengeteg különböző folytatásnak engedett teret, különböző irányokba el lehetett volna vinni a cselekményt, és én még mindig nem érzem a legerősebbnek az írónők által választottat, de határozottan jobban tudtam értékelni, mint hat éve. Nem volt rossz egyáltalán, csak kicsit túl egyszerű nekem. Az epilógus megmosolyogtatott, erre már egyáltalán nem emlékeztem, ez pedig akár fel is vezethetne egy újabb regényt. 

Összességében inkább a fiatalabb olvasóknak ajánlanám ezt a trilógiát, akik még nem mélyültek el Colleen Hoover és Tarryn Fisher munkásságában. Úgy gondolom, hogy nekik még nagyobb élményt adhat Charlie és Silas története, mint a tapasztalt CoHo olvasóknak.

Ui: Gyönyörű ez az új kiadás, teljesen odáig vagyok a borítóért.

Olvastad már a könyvet? 

A kötet beszerezhető ezen a linken: Never, never

Köszönöm, hogy velem tartottatok,

Dorka

2024. november 3., vasárnap

Könyvértékelés - Axie Oh: The Girl Who Fell Beneath the Sea – A lány, aki a tenger alá esett

A mai értékelés középpontjában Axie Oh The Girl Who Fell Beneath the Sea – A lány, aki a tenger alá esett című regénye áll. Köszönöm a recenziós példányt a Könyvmolyképző Kiadónak!

Fülszöveg:

A végzet nem téved.

Mina otthonát 100 éve viharok pusztítják. A Tengeristen dühös, és haragját csak igazi menyasszonya csillapíthatja.

A falu minden évben feláldoz egy lányt, hátha pont ő a vágyott menyasszony. Amikor Mina bátyjának szerelme, Sim Cshong kerül sorra, Mina feláldozza magát, és beugrik a vízbe a lány helyett. A Szellemek birodalmába kerül, ahol elképesztő kalandok várnak rá egy titokzatos lord és cimborái, démonok, istenek és istennők, szellemek és misztikus lények között.

A szerelem is megtalálja, ám nem a Tengeristen mellett. Vagy mégis? Vagy mégsem? A sors ahhoz köti, akihez tartozik.

Világszerte elsöprően sikeres, Publishers Weekly Bestseller, NPR Best Book Awards 2022, Indigo Best YA Book of 2022, New York Times bestsellerkötet.

Koreai mítoszokra, mesékre épülő, elbűvölő történet.

Hagyd, hogy magával ragadjon!


A könyvről:

Vannak történetek, amelyekről már a hazai megjelenés előtt rengeteg pozitív véleményt hallok, a Lány, aki a tenger alá esett pedig szintén ebbe a kategóriába sorolható. Eszméletlenül vártam a magyar megjelenést, nagy elvárásokat támasztottam a regénnyel szemben, a legjobb pedig, hogy abszolút sikerült megugrania azokat, és egy izgalmas, különleges világfelépítésű és kultúrájú könyvet olvashattam, amely hosszú ideig velem marad.

Az alaptörténet szerint Mina otthonát 100 éve a Tengeristen haragja uralja, így a lakók minden évben neki ajándékoznak egy lányt, hátha pont ő a menyasszony, akit a Tengeristen keres. Mina feláldozza magát bátyja menyasszonya helyett, így önszántából ugrik a vízbe, ahol a Szellemek birodalmában megannyi kaland, és talán a szerelem vár rá. De vajon lehet csillapítani a Tengeristen haragját? Vajon Mina a vágyott menyasszony? Mi történik, ha a lány valaki más iránt is érzelmeket kezd el táplálni?

Több dolog miatt is nagyon élveztem ennek a könyvnek az olvasását. Először is, mindig le lehet venni a lábamról az ázsiai kultúrát bemutató történetekkel, ennek valószínűleg az az oka, hogy még nem sok hasonlót olvastam, de amint egyre többet ismerek meg ezekből a világokból, úgy rá kell döbbennem, hogy mennyi különlegességet rejtenek magukban. Másodszor, a szerző, Axie Oh egy nagyon szép, leheletfinom stílusban ír, amelynek köszönhetően könnyű elmerülni a sorok között, és egyszer csak azon kapod magad, hogy a lendület már a kötet feléig vitt. Szerettem az írásképet, úgy éreztem magam olvasás közben, hogy ez nem csak egy könyv, hanem egy élmény is. Harmadszor pedig, maga a cselekmény és a karakterek egyvelege üde színfoltot eredményezett az olvasásélményeim körében, így már csak emiatt is emlékezetesre sikeredett a regény, hiszen voltak itt szellemek, istenek, démonok. Azonban, amit még mindenképpen szeretnék kiemelni, az az érzelmi mélység. Ez a könyv többször megmosolyogtatott, és megannyi alkalommal szorult össze a szívem, ráadásul egyszer el is érzékenyültem. Abszolút hatott rám, nekem pedig ez az egyik legfontosabb aspektus egy könyv értékelése során.

Mina egy hihetetlenül bátor, kitartó és merész karakter, aki hamar a szívemhez nőtt. Feláldozott mindent a szeretteiért, bevállalta az ismeretlent és egy másodpercig sem kételkedett. Sin-nel a párosuk verhetetlen volt, de bevallom, azért számos kérdőjel volt bennem olvasás közben, mivel nem voltam 100%-ig biztos, hogy együtt lehetnek-e. A regény végi csavar tetszett, bennem is motoszkált már a gondolat, hogy vajon mi lenne, ha. A mellékszereplők egytől-egyig különlegesek, gondoljunk csak Namgira, Maszkra, Daira vagy Mikire, akiknek persze többletjelentőségük is volt.

A történetvezetés gyorsabb, szerencsére nem sok üresjárat akadt a kötetben, így a figyelmem egy másodpercre sem lankadt. A borító csodaszép, abszolút megragad rajta az ember szeme. A lezárás talán egy picit túl gyors volt, szívesen olvastam volna még tovább a történetet, de így sem panaszkodom, hiszen egy annyira különleges élményt kaptam.

Ha szereted a keleti kultúrát, a jól felépített fantasy világokat, az izgalmas cselekményszálat és a romantikát, akkor ezt a könyvet bátran tudom ajánlani.

Olvastad már a regényt, esetleg tervezed?

A könyv megvásárolható ezen a linken: A lány, aki a tenger alá esett

Köszönöm, hogy velem tartottatok,

Dorka